Indywidualne podejście do każdego dziecka to priorytet naszej codziennej pracy

Gwarancją efektywnych oddziaływań, skierowanych na stymulowanie rozwoju naszych wychowanków jest współpraca z rodzicami. Dzięki częstym kontaktom (podczas zebrań informacyjnych, spotkań szkoleniowych dotyczących wybranej tematyki, uroczystości przedszkolnych oraz indywidualnych konsultacji )mamy możliwość informowania rodziców o postępach dzieci w zakresie nabywania wiadomości i umiejętności. Prezentujemy wytwory prac wychowanków, dzielimy się opiniami na temat ich funkcjonowania zarówno w środowisku domowym, jak i przedszkolnym. Próbujemy wspólnie interpretować i szukać sposobów radzenia sobie z niepokojącymi zachowaniami. Pedagodzy, jak również logopeda udzielają rodzicom wskazówek do pracy indywidualnej, którą mogą kontynuować w domu, w zależności od konkretnych potrzeb odbywają się też konsultacje specjalistyczne z psychologiem. Nasze przedszkole jest otwarte dla wszystkich rodziców – mają możliwość obserwowania działalności dzieci, a także czynnego uczestnictwa w tych przedsięwzięciach, uczestnictwa w życiu całego przedszkola.

Rodzice naszych wychowanków mają decydujący głos w zakresie planowania i realizacji działań przedszkola

Obecnie przedszkole posiada 5 oddziałów w tym 2 integracyjne. W grupie integracyjnej może przebywać maksymalnie 20 dzieci w tym 5 dzieci niepełnosprawnych.

Jesteśmy profesjonalnie przygotowani do tego, by skutecznie stymulować rozwój wszystkich dzieci: zdrowych i niepełnosprawnych, a poprzez to przygotować ich do osiągnięcia gotowości szkolnej. Nasza placówka wyposażona jest w sprzęt rehabilitacyjny i gimnastyczny min suchy basen”.

Przedszkole dysponuje przestronnymi salami wyposażonymi w funkcjonalne meble, atrakcyjne zabawki, pomoce dydaktyczne i środki audiowizualne. Ze względu na swoją specyfikę przedszkole otrzymało pomoce dydaktyczne w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W naszym przedszkolu dzieci uczą się poprzez zabawę!

Oferujemy dzieciom zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz różne formy aktywności realizowane z wykorzystaniem metod takich, jak: metoda aktywności muzycznej M.i Ch. Knillów, metody dobrego startu, W. Sherborne, Labana, muzykoterapia, relaksacja itp. Prowadzimy również zajęcia z wykorzystaniem technologii komputerowej, w swojej pracy opieramy się też na multimedialnych programach edukacyjnych.

Staramy się aby dzieci nabywały umiejętności empatii, wzajemnej akceptacji i wrażliwości na potrzeby innych.

Nasze przedszkole organizuje bezpłatne zajęcia dodatkowe dla dzieci:

Jesteśmy otwarci na indywidualne potrzeby dzieci w zakresie żywienia.

W ciągu roku szkolnego organizujemy wycieczki do lasu, parku, teatru. Urządzamy także „Festyn Rodzinny”. Nasze pociechy biorą udział w konkursach plastycznych, muzycznych, sportowych i ekologicznych.

Każdego roku rodzice mają możliwość obserwowania lub uczestnictwa w zajęciach otwartych.

Hymn Naszego Przeszkola

„Najlepiej razem”
Słowa: Wanda Chotomska

Kiedy jesteś sam jak palec, sam jak palec.
Świat wygląda dość ponuro i paskudnie.
Bo o smutki, bo o smutki dużo łatwiej,
a o radość, a o radość znacznie trudniej.

Refren:
Najlepiej razem, najlepiej razem
cieszyć się książką, piosenką, obrazem.
I z przyjacielem dzielić każdą swoją
myśl najlepiej razem, zawsze razem
– tak jak dziś.

Kiedy jesteś wśród przyjaciół, to wiadomo
– w trudnych chwilach na drugiego można
liczyć. Bo jak nawet skrzydła trochę ci oklapną,
to przyjaciel własnych skrzydeł w mig pożyczy.

Nauczyciele Publicznego Przedszkola Nr 19

mgr Katarzyna Walczak
nauczyciel religii
nauczyciel dyplomowany